VİDALI KOMPRESÖR BAKIMI

Sessizlik

Kompresörlerde kullanılan vida grupları büyük boyutta olup düşük devirlerde çalıştığında daha uzun ömürlü ve sessiz olur. Vida grubu rotorları ve rulmanlarındaki aşınmalar gürültüyü arttıracaktır bunun çözümleri için firmamıza başvurabilirsiniz. Vida revizyonları temizlik, rulman değişimi, rotor tesviyesi ile vida ömrünü uzatır sessizliği sağlar.

Kabin içi ses izolasyonu sağlayan yanmaz, tutuşmaz süngerler sessizlik içiin önemlidir. Firmamız tarafından izolasyon süngerleri değişimi ve her marka vidalı kompresör bakımı yapılmaktadır.

Kontrol Panelleri

Kompresörlerde pano ve kontrol panelleri kompresörünüzün sağlıklı çalışması için önemlidir. Kompresörlerde arızaları görmek, bakım saatlerini takip etmek ve makine kontrolünü sağlamak için kontrol panelleri bulunur. Kompresör kontrol panellerinin basit ve anlaşılır olması önemlidir. Firmamız tarafından vidalı kompresör kontrol paneli değişimi ve onarımı yapılmaktadır. Bunun yanında elektrik tesisatı eskimiş ve ya arızalı olan kompresörlerin panoları onarılmaktadır.

Bakım Ve Yedek Parça

Kompresör bakımının faydalı ve sorunsuz olmasını sağlayan iki faktör bulunur, eğitimli tecrübeli servis personeli ve kaliteli yedek parça hizmetidir. Seperatör, yağ filtresi, hava filtresi, panel filtreler, contalar ve kompresör yağı kömpresörler için hayati önem taşıyan parçalardır. Akteknik Kompresör olarak kaliteden ödün vermeyiz ve müşteri memnuniyetine önem vererek kompresör bakım hizmetlerini sağlarız.

REVİZYON

(VİDA GRUBU BAKIMI VE RULMAN DEĞİŞİMİ)

Vida grubu revizyonu, kompresör verimliliği ve makine ömrünü arttırır. Rulmanların aşınması sıcaklığın artmasına ve rotorlarda sürtünmenin olmasına sebep olur, bunu engellemek vida grubu rulmanları değiştirilir. Revizyonda rotor kanatları ve milleri tesviye edilir. Kompresörün hava filtresi, yağ filtresi ve seperatör değişimi ile revizyon tamamlanır.

Haftalık Bakım Önerileri:

  • Yağ seviyesini kontrol ediniz.
  • Yağ kaçaklarını kontrol ediniz.
  • Yağ Deposunda biriken suyu boşaltın.
  • Radyatör peteklerini basınçlı hava ile temizleyiniz.
  • Panel filtresini mümkün olduğunca temizleyiniz.
  • Hava emiş filtresini mümkün olduğunca temizleyiniz.
  • Uzun omur tabi ki her üründe arzu edilir. Bugün üretilen kompresörlerden uzun yıllar arızasız çalışması beklenmektedir. Çoğu uygulamada kompresörlerin %100 çalışması istenmektedir. Bunun için bakımları ve kontrolleri periyodik olarak yapılmalıdır.

    Kompresör yalnızca normal çalışma koşullarını değil zaman zaman, yüksek sıcaklık ,aşırı boşaltma basıncı gibi bazı periyodik anormal koşulları da karşılamak üzere tasarlanmalıdır. Kompresör arızalarının çoğu çalışmanın getirdiği eskimeden değil sistem hatalarından kaynaklanır.Teknisyenlerin sistemi kurmada ve çalıştırmada yararlandıkları teknik beceri ve sağduyu seviyesi, sistemin özel olarak da kompresörün gerçek ömrünü belirleyecektir.Teknisyen bizzat ekipmanı seçemese de eksiklikler ciddi problemler doğurmadan bunlara dikkat çekebilir.