Vidalı Kompresör

Vidalı Kompresörün Çalışma Prensibi

Bir soğutma fanı emişi ile panel filtreden geçen hava emiş grubu üzerindeki kaset tip hava filtresine gelir, tüketime bağlı olan hava tankındaki basınca göre kompresörün yük-boş yapmasını sağlayan pnömatik kontrollü emiş valfinden geçip vida grubuna ulaşır. Rotorlar arasındaki sürtünmeyi azaltan yağ ile hava karışımı sıkıştırılarak yağ tankına ulaşır. Yağ tankı içerisindeki seperatör sayesinde hava yağdan arındırılır. Ayrıştırılan yağ ve hava soğutma radyatörüne gider, ısı yükü alınmış hava sisteme verilir. Radyatörden gelen yağ ise yağ filtresinden geçerek temizlenir ve vida grubuna iletilir.

Vida Grubunun Çalışma Prensibi

Vida Grubu

Vidalı kompresörler hava üretmek için birbirine geçmiş iki rotor çiftinin kullanıldığı makinedir. Pistonlu kompresörlerden farkı budur. Bir rotor erkek olarak adlandırılır, lobları çıkıntılı helis şeklindedir. Diğeri dişi rotor olarak adlandırılır ve erkek rotorun loblarına denk gelen yuvaları vardır.  Dişi rotorun yiv sayısı her zaman erkek rotorun lob sayısından fazladır fakat bu üreticiye göre değişir. Bir elektrik motoru ve ya içten yanmalı motor(dizel kompresörler) erkek rotoru harekete geçirir. Bir turda dört lobu ile hızlı hava sıkıştırması gerçekleştirir ve pistonlu kompresörlere göre basınçlı havada dalgalanma daha az görülür.

Akteknik Kompresör olarak tüm vidalı kompresörlerin 2. el alış ve satışını yapmaktayız.

 

Vidalı kompresör bakım ve tamir hizmetleri, vidalı kompresör kurulum ve arıza onarım hizmeti.

İkinci el kompresör satış hizmeti vermekteyiz. İkinci el vidalı kompresör fiyatları için bize ulaşın.

Tank üstü vidalı kompresörlerin ve 11kW, 75kW, 110kW, 132kW ikinci el kompresör fiyatları için firmamızla iletişime geçiniz.

GSM: 0(506)2229072

 

 

Lupamat Vidalı Kompresör Satışı   Escomp Vidalı Kompresör Satışı
 
Firmamız Lupamat Kompresöre ait tüm vidalı hava kompresörleri, depo üstü vidalı kompresörlerin satışını yapmaktadır. Fiyat ve ürün çeşitlerimiz için lütfen firmamızla iletişime geçiniz...   Escomp Kompresör ürünleri olan Smart Serisi Vidalı Kompresör, Strong Serisi Vidalı Kompresörlerin satışını yapmaktayız. Fiyat ve ürün özellikleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz...